Ozlem KildirGenel Müdür & Kurucu

rsz_özlem_kıldır

Özlem Kıldır, kurumsal ve orta ölçekli şirketlere; proje finansmanı, kurumsal finansman, kamu-özel sektör ortaklığı modelleri, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği finansmanı, altyapı finansmanı, kredi riski ve yapılandırma kredileri, birleşme ve devralmalar, mühendislik finansmanı, sürdürülebilir kalkınma finansmanı ve finansal denetim ve yönetim alanlarında hizmet veren, alanında seçkin bir proje finansmanı danışmanıdır.

Mevcut danışmanlık uygulamaları, Kıldır’ın, son 5 yılı Türkiye İş Bankası A.Ş. ‘de 20 milyar USD’lik Proje Finansmanı performansı ile Proje Finansmanı Müdürlüğü görevi olmak üzere, Kurumsal Bankacılıktaki 15 yıllık tecrübesi ile güçlü bir geçmişe dayanmaktadır. İş Bankası Proje Finansmanı Portföyü, Kıldır tarafından geliştirme öncesi aşamadan nihai operasyona kadar anlaşmaların yapılandırılması, düzenlenmesi, sonuçlandırılması ve izlenmesi aşamaları ile yönetilmiştir. Proje finansmanı uzmanlarından oluşan bir ekibe liderlik ederek, altyapı ve ticari gayrimenkul, birleşme ve devralma, enerji üretimi ve dağıtımı, enerji, ulaşım, sağlık ve altyapı konularında Kamu Özel Ortaklığı anlaşmalarından oluşan bankanın Proje Finansmanı Portföyünü yönetmiştir.

Başlıca görevleri arasında anlaşmaların yapılandırılması ve düzenlenmesi, finansal modelleme, projelerin fizibilite ve duyarlılık analizinin yapılması, kredi riski, proje riski ve çevresel risklerin analizi, risk bazlı ve varlık-yükümlülük yönetimine dayalı kredi fiyatlandırması, proje durum tespiti çalışmalarının koordine edilmesi ve yönetilmesi, müzakereler ve sözleşme oluşturma yoluyla finansal tamamlama, inşaat ve işletme dönemlerinde teknik, çevresel ve finansal açıdan projelerin izlenmesi ve yeniden finansman alternatiflerinin analiz edilmesi yer almaktadır.

Özlem Kildir ayrıca Sabancı Üniversitesi “Enerji Yönetimi Yüksek Lisans Programı”nda Enerji Finansmanı dersi, Özyeğin Üniversitesi “Perakende Yönetimi Lisansüstü Programı”nda Altyapı Finansmanı dersi ve Koç Üniversitesi “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Lisans Programı”nda Proje Finansmanı dersi vermekte ve araştırmacı ve eğitmen olarak çalışmaktadır. 2018 yılında Proje Finansmanındaki çalışmaları sonucunda Wealth & Finance International tarafından En İyi Proje Finansman Danışmanlığı – MENA (ODKA) ve Proje Finansmanında En İlham Verici Kadın seçilmiştir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

Size en yakın Profinstance ofisiyle iletişime geçin.

size en uygun finansal çözümü mü arıyorsunuz?